Średnica całkowita słupka 0

Z pewnością zauważyli Państwo, że na stronach naszego sklepu z drapakami można zakupić produkty o różnych średnicach rolek do drapaka dla kota na przykład Rolka do drapaka 40cm Fi80 lub Rolka Do drapaka 40cm Fi100.

W naszych produktach wyróżniamy trzy główne średnice słupków sizalowych i są to kolejno Fi 80, Fi 100 oraz Fi 120 mm. Podane wartości przedstawiają średnicę całkowitą słupka, czyli wkładu drewnianego wraz z nawiniętą liną sizalową. Stosowane przez nas liny sizalowe mają średnicę około 10 mm, oznacza to, że w przypadku zakupu rolki o średnicy 80 mm, wkład drewniany będzie miał 60 mm...

Na co tak naprawdę wpływa średnica słupka sizalowego?

Przede wszystkim na wytrzymałość końcową produktu. Im wyższa średnica słupka tym bardziej stabilny jest drapak. Większe średnice słupków stosuje się w drapakach, w których mogą wystąpić przeciążenia próbujące wyłamać połączenie słupka z innym słupkiem, podstawą czy półką drapaka. Stosuje więc się je w modelach ekskluzywnych oraz tych wszystkich, w których występują wszelkiego rodzaju półki i legowiska na przykład model drapaka: Drapak D02 - Sizal 10mm.

Słupki o średnicy całkowitej Fi 120 mm mogą Państwo spotkać w drapakach z serii ekskluzywnej (Drapak E02 - Sizal 10mm - 100cm wysokości!). Ze względu na swoją masę (metr bieżący litego drewna o tej średnicy naprawdę dużo waży) drapak ten nie jest montowany standardowo jedną śrubą do podstawy, a aż trzema. Takie połączenie słupka z podstawą jest niezniszczalne. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl